Běh pro Ninu a Sissi

Termín: 1.5. – 31.5.2023
Počet účastníků: 206
Finální částka: 94 125 Kč
Poznámka: Úžasní cestovatelé @limet.ka a @filroz poslali 27 600 Kč!
Tato akce již proběhla. Děkujeme za účast!

Obě psí slečny se nachází v útulku Home4pets.

Nina je potomkem dvou sourozenců brazilské fily s PP, jejichž majitelé si nevšimli, že fenka hárá. Toto incestní spojení skončilo tragicky – 4 štěňata se narodila mrtvá nebo zemřela do 48h po porodu, 2 přežila, ale s nemalými problémy. „Kratší sirku“ z těch dvou si „vytáhla“ právě Nina. Od narození měla problémy se zadními končetinami a s očima – majitelé byli rozhodnuti ji utratit. Jenže zavčasu se na základě darovací smlouvy dostala k do útulku. Bohužel – zřejmě narkóza při operaci očí aktivovala závažné neurologické problémy a během pár hodin úplně ochrnula, vč. svalstva dýchací a zažívací soustavy. Během dvou hospitalizací, kdy ji několik lékařů zkoumalo ze všech stran, padla vylučovací metodou diagnóza periferní polyneuropatie. Následovaly 2 měsíce intenzivní péče v DO, aby vůbec začala sama baštit a nakonec se znovu postavila na nohy. Nyní po další kontrole neurologa nastaven režim intenzivní rehabilitace / fyzioterapie s cílem obnovení svalstva a zpevnění celého pohybového systému. Bohužel – léčba polyneutlropatie je zdlouhavá, mnoha měsíční, s výkyvy, kdy si člověk říká, jestli to má cenu. My ale Nině věříme a i když možná nikdy nebude tak pohyblivá, jako jiná štěňata, věříme, že povede spokojený a hlavně bezbolestný život ve skvělé rodině, pro kterou bude tou nejlepší kamarádkou na světě.

Sissi je krásná modrá staffordka/pitbulka, kterou čeká odstranění obou mléčných lišt po celé délce. Drogově závislým majitelům roky přinášela finance tím, že rodila štěňata, částečně také modrá, jejichž cena se pohybuje v řádu desítek tisíc. Nevíme kolik přesně porodů má za sebou, ale poslední 2 roky máme z místa potvrzeno, že byla krytá každé hárání a do útulku se dostala opět těsně před porodem. Podle stavu jejích mléčných lišt je jasné, že minimálně po posledních laktacích trpěla neléčeným zánětem a objevují se v nich i pohmatově podezřelá místa. Jediným doporučeným postupem je tedy nejen kastrace, ale i oboustranné odstranění celých žláz a následná histologie. Jde o operaci skutečně náročnou, ale nezbytnou. Po zahojení ji čeká také návštěva ortopeda – zadní nohy jí poněkud stávkují a je nutné zjistit příčinu. Je možné, že bude nezbytná i výměna kyčelního kloubu, v každém případě však dlouhodobá intenzivní fyzioterapie. Ačkoliv ho dosud rozhodně nezažila (často ji dle svědků zavírali v kleci ve sklepě i na několik dní své nepřítomnosti), lidi miluje.

Proto jsme pro ně připravili virtuální běh/procházku.

Nezáleží na tom, odkud jste a kolik kilometrů zvládnete. Můžete si zaběhat v přírodě nebo na páse ve fitku, projít se venku, jet na kole, dle vás. Cílem je finančně podpořit pejsky a zaplatit jim drahou léčbu a operaci.

Zaregistrujte se, během dubna uběhněte nebo ujděte libovolný počet kilometrů a podpořme spolu Ninu a Sissi.

Nejsme příznivci papírových diplomů, proto jsme si jako poděkování pro vás připravili klíčenku. A vždy to bude klíčenka pejska, pro kterého se běží. Pro tento běh je přepravena klíčenka „AMSTAF“.

Proč do toho jít s námi?

  • Pomůžete Nině a Sissi
  • My za spolek Běhejme a pomáhejme útulkům připojíme částku 10 000 Kč
  • Dostanete psí klíčenku „AMSTAF“

Pohybem pomůžete svému zdraví a podpoříte dobrou věc.